Müşteri Panel Girişi

İletişim

Müşteri Destek

Müşteri Destek

Mobil Uygulamanın Önemi Ve Geliştirilmesi

Mobil Uygulamanın Önemi Ve Geliştirilmesi
 • 2
  Kas

Mobil Uygulamanın Önemi Ve Geliştirilmesi

Mobil Uygulamanın Önemi Ve Geliştirilmesi

İnternet teknolojisinden günümüzde yararlanmayan insan yoktur. Sabah uyanıldığından itibaren her türlü işler için internete başvurulur. Daha pratik ve hızlı olabilmek için kişisel bilgisayarlardan mobil cihazlarına geçiş yapılmıştır. Böylelikle zamandan kazanılmış oldu ve daha az enerji kullanılarak daha çok işler başarıldı. Kullanıcılar yararlı bulduğu ve beğendikleri uygulamaları aktif olarak kullanıp mobil cihazlarında muhafaza etmektedirler.

Mobil Uygulama Yazılımları ile;

 • Büyük ölçüde maliyeti düşürebilir,
 • Performanslarda artış sağlar,
 • Kişiler ve firmalar, hizmetlerini, ürünlerini en hızlı, etkin ve ucuz bir şekilde tanıtımlarını yapmalarını sağlar,
 • Sahadan verileri hızlı bir şekilde toplayabilir,
 • Organizasyonlarda ve fuarlarda kullanıcıların telefonlarına uygulamaları yükletip kalıcı bir tanıtım yapılabilir,
 • Web sitesinin mobil web sitesi tasarımı ile uyumlu olmalı,
 • Mobil web sitelerindeki bilgilerin kullanıcılar için gerekli veya gereksiz olduğuna karar verilebilmektedir.

mobil-uygulama-gelistirmek

Bu gibi nedenlerden dolayı müşterilere mobil uygulamaları sunmanın önemi yüksek düzeydedir. Diji tasarım mobil uygulama ve geliştirme hizmetlerinin yayınlanmasına kadar destek vermekte ve tüm detayları ile ilgilenmekte, uzman ekip kadrosu ile sunmaktadır. Mobil ortamında iyi bir yer edinmek için geç kalmayın. Son zamanlarda mobil web dünyası teknolojinin parlayan bir yıldızı olmaya devam etmektedir. Kullanımı o kadar artıyor ki bilinen web sitelerinin mobil versiyonları olduğunu görünce şaşırıyoruz. İnternet kullanımı 2 milyarı aşmaktadır dünyada ve bu kullanımların büyük kısmı mobil cihazlardan sağlanmaktadır. Edinilen bilgiye göre, tablet ve telefon gibi cihazlardan sağlanan erişimin bilgisayardan sağlanan erişimin önüne geçeceği öngörülmektedir.

Birçok siteyi mobil tarayıcılar artık rahatlıkla gösterebiliyor mobil webe ne gerek var denilebilir. Gereksinimler ise şu şekilde sıralanabilir:

 1. Performans: Kullanıcıların asıl hedefi mobil cihazlar üzerindeki ihtiyaçları olan uygulamalara kısa sürede ulaşmaktır. Bu nedenle oluşturulan web sitesi için bazı dosyalar hakkında kullanıcılar bilgilendirilmelidir. Bu hem gereksiz veri transferlerini engelleyecek hem de mobil üzerindeki sitelerin hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır.
 2. İşlevsellik: Bir stenin standart büyüklükteki genişliği 960×980 pixel olmaktadır. Bu site mobil tarayıcı ile görüntülenirse içeriği okumak için sürekli ekran üzerinde oynatılması gerekebilir.
 3. Teknolojik Gelişme: Dünya mobile doğru hareket ettiği için sizlerde bir işletme olarak bu sürecin içerisinde olmalısınız.