Müşteri Panel Girişi

İletişim

Müşteri Destek

Müşteri Destek

Google’a Reklam Verme

Google'a Reklam Verme
 • 10
  Ara

Google’a Reklam Verme

Google’a Reklam Verme

Google Adwords’ün parmakla sayılacak kadar videoları içerikleri bulunmaktadır. Kaynakları çok olmakla birlikte Google’a reklam verme konusunda birçok siteden farklı bilgiler edinebilmektesiniz. dijitasarim.net sayfamızda sizler için Google’a reklam verme adı altında makale bulunmaktadır. Ben kendi reklamlarımı ayarlayarak takip edebilirim diyenler için hazırlanmış bir içeriktir. Google’a reklam veren firmaların en temel amacı hizmetlerini ya da ürünlerini alınan reklam aracılığıyla tüketicilere pazarlamaktır. Google’da arama motoruna anahtar kelimeler yazıldığında ve reklam sonuçlarında Google’ın size ayırmış olduğu en üst sırada yer alabilirsiniz, sitenize kullanıcı akışı sağlayarak satış yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede bilgi arayışı içerisinde olan kullanıcılara ulaşarak hizmetinizin daha hızlı bir şekilde tüketicilere ulaşmasına büyük ölçüde katkı yapmış olursunuz.

Google’a Nasıl Reklam Verilir?

Google’a reklam verebilmeniz için ilk gerekli olan unsur bir g-mail hesabınızın olmasıdır. Ardından bu gmail hesabı ile birlikte bir adwords hesabı açmanız gerekmektedir. Son olarak reklamlarınızın ödemesini yapabilmeniz için kredi kartına sahip olmanız gerekir. Bu gerekli şartlardan ilk ikisi zaten ücretsiz bir şekilde kolayca edinebilmektedir. G-mail hesabınızı oluşturduktan sonra Google Türkiye’yi 444 56 74 numaralı telefon üzerinden arayın. Kendilerine adwords hesabı oluşturmak istediğinizi ve sitemde reklam vermek istiyorum deyin. Yetkili arkadaşlar hesabınızın kurulmasında size detaylı bir şekilde yardımcı olacaklardır. Yetkililer sizden sektörünüz hakkında bilgiler isteyerek ilk kampanyanızın oluşturulmasını sağlayacaklardır.

googlereklamırı

Manuel olarak kendi adwords hesabımı oluşturabilirim derseniz de aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 1. Adım: G-mail hesabınızı oluşturunuz.
 2. Adım: Adwords’e giriş yapın ve  reklam vereceğiniz web sitesinin adını yazınız.
 3. Adım: İlk reklam kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle günlük bütçenizi belirleyiniz.
 4. Adım: İlk aşamada sadece arama ağını seçiniz. İleri zamanlarda görüntü reklam ağı ile ilgili video paylaşımları da yapılabilir.
 5. Adım: Sizlerden anahtar kelimeler istenecektir. Sitenize uygun olan anahtar kelimelerinizi giriniz. Eklediğiniz kelimelerin sağ tarafında aylık arama hacmini görebilirsiniz.
 6. Adım: Tekliflerinizi manuel bir şekilde ayarlayabilirsiniz.
 7. Adım: İlk reklam metnin sonuna nokta (.) koyduğunuzda yazmış olduğunuz metin başlık alanına çıkmaktadır. Bu şekilde ayarlanan reklamlar daha dikkat çekici olmaktadır.
 8. Adım: Kaydet butonuna tıklayınız ve iletişim ile adres bilgilerinizi eksiksiz olarak giriniz.
 9. Adım: Ödeme seçeneğini belirleyiniz. Burada para transferi yapılabilir ya da kredi kartı kullanabilirsiniz.
 10. Adım: Ödeme seçeneğinin hemen altında ödeyeceğiniz tutarı yazınız.Kredi kartı bilgilerinizi giriniz.
 11. Adım: Kredi kartı bilgilerinizi girip kaydet ve devam et butonuna bastıktan sonra Adwords hesabınız açılmış olacaktır.