Müşteri Panel Girişi

İletişim

Müşteri Destek

Müşteri Destek

Google Reklamcılığı

Google Reklamcılığı
  • 10
    Ara

Google Reklamcılığı

Google Reklamcılığı

İnternet’te gezinirken, çevrimiçi alışveriş yaparken ve e-postalarınızı okurken reklamlar görmektesiniz. Google Reklamcılığı, Google hizmetlerinde iş ortaklığı yapan yüzlerce web sitesi ve uygulamadaki reklamlardır. Kullanıcılar istedikleri her şeyi Google’da aradıkları zaman iki tür sonuçla karşılaşırlar. Bunlar, AdWords reklamları ve arama sonuçlarıdır. Arama sonuçları, sayfalarında bağlantılar olarak görüntülenir ve Google reklamcılığı adı altındaki programlarına dahil değildir. AdWords reklamları ise ücretsiz arama sonuçları etrafındaki çeşitli konumlara yerleştirilebilir ve “Reklamlar” etiketi altında görüntülenmektedir. Arama motoru reklamları akla ilk gelinen google reklamlarından biridir. 4 yeni model devreye alınmıştır. Google arama motoru optimizasyonu bu reklam modellerinden kaçınarak ücretsiz trafik sağlıyor olsa da Google’nin son ürünü olan Ürün Listeleme Reklamlarıda SEO’dan yönlenen trafiği azaltmak istemektedir.

       1.Arama sonuçları

  • Nasıl eşleştirilir? Google siteleri, sayfaya giden bağlantılar veya sayfadaki metin gibi bilgileri kullanarak kullanıcıların yapmış olduğu aramalar ile eşleştirmektedir.
  • Nerede görünür? Genel olarak sayfanın ortasında görünmektedir.
  • Nasıl sıralanır? Sonuçlar sayfada, arama terimiyle alaka düzeyi ve popülerlik gibi unsurları temel alınarak sıralanmaktadır.

       2.AdWords reklamları

  • Nasıl eşleştirilir? Kullanıcının, anahtar kelimeleriniz ile arama ve ayarlarınız arasındaki uyumluluğu eşleştirmektedir.
  • Nerede görünür? Normalde sayfanın kenarı boyunca, üst, yan veya alt gibi kısımlarda görünmektedir.
  • Nasıl sıralanır? Reklamlar, alaka düzeyinin kombinasyonu ve TBM (Tıklama Başına Maliyet) teklifine dayalı olarak sıralanmaktadır.

google reklamcılığı

Web sayfalarının bağlantılarının yanı sıra, yerel işletmelerin bulunduğu yerleri bir harita üzerinde, yol tariflerini ve iletişim bilgilerini liste halinde sunarak sonuçları görebilmektesiniz. Google’ın reklamcılık programları, arama sonuçlarından bağımsızdır. Google, çevrimiçi reklam ağından biridir. Google’ın reklam ağı, YouTube, Arama Ağı ve Gmail gibi Google hizmetlerinin yanı sıra reklam göstermek için Google ile iş ortaklığı yapan 2 milyonu aşkın Google haricindeki web sitesinden ve uygulamadan oluşmaktadır. Reklam ağlarının işleyişi şu şekildedir : Örneğin, her hangi bir konu üzerine olan sitenizi açtınız yayınladınız. Siz artık bir yayıncısınız. Web sitenizden gelir elde edebilmek için sitenize reklam alanları yerleştirmek istiyorsunuz ve karşılığında Google size reklam alanlarınız için ödeme yapıyor. Tüm firmaların ortak amacı belirlediği hedef düzeyine ulaşmaktır. Hepimiz biliyoruz ki bu hedefe ulaşmanın en iyi yolu reklamdır. Reklamın en ucuz ve en etkili yolu ise google reklamcılığıdır.